ZUMBA - Znasz już Zumbę? Zumba to inspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku.
Specjalnie dobrana muzyka i ciekawe kombinacje kroków sprawiają, że wysiłek fizyczny jest połączony ze świetną zabawą, a atmosfera zajęć jest niepowtarzalna. Tańczymy Zumbę, a kalorie same się spalają!

Jak wyglądają zajęcia Zumby?

Zumba łączy w sobie elementy takich tańców jak: Salsa, Rumba, Cha-Cha, Samba, Flamenco, Reggaeton, Taniec Brzucha, Twist, Flamenco i innych. Proste do naśladowanie kroki, mieszanka różnych rytmów i figur, a przede wszystkim bardzo energetyczna, radosna i żywa muzyka sprawiają, że uczestnicy świetnie się bawią już od pierwszych zajęć. Zajęcia rozpoczyna odpowiednio dobrana rozgrzewka, a kończy je rozciąganie mięśni po intensywnej pracy.

Dla kogo jest Zumba?

- Zajęcia Zumby przeznaczone są dla osób w każdym wieku,
- Zumba to świetny wybór dla osób, które chcą być „fit”, a nie przepadają za klasycznymi zajęciami aerobowymi czy siłownią.

Jakie korzyści daje Zumba?

- Skutecznie spala kalorie (w trakcie pojedynczych zajęć można spalić nawet 600 kalorii)
- Zapewnia trening całego ciała
- Poprawia kondycję
- Poprawia koordynację ruchową
- Wzmacnia serce i układ krwionośny
- Umożliwia poznanie kroków charakterystycznych dla różnych tańców
- Łagodzi stres i wprawia w dobry nastrój

Jak się ubrać na zajęcia Zumby?

Panie mogą założyć spodnie biodrówki lub legginsy i koszulkę odsłaniającą nieco ciała (co pozwoli poczuć latynoski klimat). Niezbędne jest wygodne obuwie sportowe dla ochrony stawów skokowych – uwaga, podeszwa obuwia powinna zapewniać komfort ruchu przy krokach tanecznych (np. przy obrotach), czyli nie powinna być zbyt „tępa”, ani zbyt śliska. Obowiązkowa na trening Zumby jest woda mineralna lub napój!